Smart kuchnia to zupełnie nowe możliwości dla każdej gospodyni domowej. Sprawdź jakie funkcje mogą mieć najczęściej używane przez nas sprzęty AGD.

[fb_button]

Miejsce w którym niezwykle często wykorzystywane są urządzenia smart home to kuchnie. Coraz więcej osób, już na etapie projektowania swojego mieszkania, albo domu uwzględnia w nim urządzenia smart home. Przez to projektuje przestrzeń tak, by elektroniką można było sterować zdalnie w sposób skuteczny i wygodny – za pomocą smartfona z dostępem do Internetu.

Urządzenia Smart Home w Twojej kuchni

Ideę Smart Home możesz zastosować wybierając tylko niektóre rozwiązania, które odpowiadają Twoim potrzebom. Dzięki niej możesz połączyć wybrane, używane najczęściej urządzenia ze swoim smartfonem i kierować nimi za pomocą specjalnej aplikacji (np. Coviva Smartbox).  W ten sposób możesz sterować funkcjonalnościami następujących urządzeń:

  • Piekarnik – smart piekarnik pozwoli Ci na bardzo szybki dostęp do różnych przepisów kulinarnych.  W zależności od wybranego modelu urządzenia, można połączyć je ze smartfonem, w którym, nawet będąc daleko od domu ustawimy temperaturę urządzenia, oraz je uruchomimy. Dzięki temu możesz wyjeżdżając z pracy do domu podgrzać posiłek, klikając odpowiedni przycisk w aplikacji. Inne interesujące funkcje? Wbudowany głośnik, informacje o pogodzie, przepisy z Internetu – możliwości jest znacznie więcej.  
  • Lodówka – smart lodówka pozwoli Ci podglądnąć swoją zawartość, jeśli zapomnisz listy z zakupami. Wszystko dzięki wbudowanym w nią kamerkom. Ponadto będziesz mógł na zdjęciach online oznaczyć sobie daty ważności produktów, czy użyć naklejki online, na których dodasz odpowiednie opisy. Niektóre z nich mają funkcje zarządzania innymi sprzętami AGD, oraz całkiem duży ekran LCD do sterowania sprzętem.
  • Płyta indukcyjna – smart płytę indukcyjną wyłączysz, nawet jak będziesz daleko od domu. W każdym momencie dnia będziesz mógł sprawdzić, dzięki prostej w użyciu aplikacji, czy urządzenie jest uruchomione, oraz w jakim trybie pracuje.  Dzięki temu będziesz mógł spokojnie oddać się pracy, czy innym ulubionym aktywnościom. Dodatkowo możesz w niej uruchomić timer, który pokaże Ci ile czasu ma jeszcze gotować się zupa, albo kasza (itp.). 
  • Zmywarka – smart zmywarka pozwoli Ci zapomnieć o znienawidzonej czynności: zmywaniu naczyń. Pozwoli Ci ona w każdym momencie cyklu urządzenia monitorować postępy w zmywaniu, zaprogramować w jaki sposób ma ono przebiegać, jak również wyłączyć urządzenie. 
  • Czajnik elektryczny – ze smart czajnikiem przygotowanie wody do zaparzenia różnego rodzaju herbat stanie się dziecinnie proste. Wystarczy, że przed jego uruchomieniem określisz, do jakiej temperatury ma podgrzać się woda. Dla przykładu dla zielonej herbaty optymalną jest 70-75 stopni. W takim urządzeniu możemy ją dopasować z dokładnością do 1 st. 

Smart Kuchnia ma wiele atutów

Jak widać, SMART kuchnia to nie tylko oświetlenie, czy system bezpieczeństwa (czujniki dymu, albo CO2) ale i nowoczesny sprzęt AGD. Dzięki technologii smart home możemy sprawić, że część z tych urządzeń będzie… pracowała sama! Wachlarz możliwości jest naprawdę ogromny. Współcześnie nasz sprzęt kuchenny może samodzielnie dobierać temperaturę do tego, jakie danie przygotowuje, sprawdzić brakujące produkty w lodówce, szukać najlepszych przepisów online. Jeszcze kilkanaście lat temu, takie możliwości były tylko futurystycznymi wizjami z filmów science-fiction oraz popularnych kreskówek, a teraz powoli stają się codziennością w coraz większej ilości polskich domów.