Taras to wiosną i latem miejsce, w którym spędzamy dużo czasu. Warto, by był ciekawie zaaranżowany. Dzisiaj publikujemy pomysły na urządzenie tej przestrzeni!

[fb_button]

Letnie miesiące sprzyjają relaksowi na świeżym powietrzu. Długie wieczory to doskonała sposobność do czytania książek albo ulubionych czasopism na tarasie. Producenci mebli ogrodowych sprawili, że tą część naszego domu/mieszkania możemy zaaranżować praktycznie jak kolejne pomieszczenie domu. Jedyne, o czym trzeba pamiętać, to kwestia taka, że te miejsca są narażone na działanie różnych warunków atmosferycznych.

Minimalizm jest zawsze modny

W swoim życiu stawiasz na minimalizm także w aranżacji pomieszczeń? Oczywiście, doskonale o tym wiemy, że czasem mniej znaczy więcej! Siła tkwi w prostocie – na Twoim tarasie zatem doskonale sprawdzi się niewielki, prosty stoliczek oraz dwa składane krzesła. Będzie to miejsce w którym zrelaksujesz się rano pijąc pobudzającą kawę, albo wieczorem racząc się ulubionym drinkiem. Jednocześnie bardzo szybko go złożysz, i zamienisz taras, albo balkon w przestrzeń do suszenia ubrań. Do tego wystarczy kilka donic na kwiaty albo zielone krzewy. Wybierając je, zwróć uwagę na to, by dobrze znosiły zmiany temperatur oraz ekspozycję na słońce. Markety budowlane mają bardzo duży wybór ciekawych ozdobnych krzewów.

Taras zielony jak ogród

Jeśli bardzo lubisz zajmować się kwiatami – powinny one znaleźć się również na tarasie. Wybierz gatunki, które są bardziej odporne na działanie zmiennych temperatur, możliwość nadmiernego przelania wodą, oraz lubią słońce. Wszystko zależy od tego, z której strony masz taras. Jeśli od południa, z pewnością najlepszym rozwiązaniem będą rośliny z rodziny gruboszy, albo kaktusów – zdecydowanie lepiej znoszą wysokie temperatury i słońce. Postaw na kolorowe donice!

Zaaranżuj także miejsce dla siebie – może być to wygodny fotel, albo wiszący hamak. Dodatkowo znajdź miejsce na konewkę oraz butelki z wodą, może być to niewielka rattanowa zamykana szafka, albo niski stoliczek ustawiony w rogu balkonu. Jeśli lubisz słuchać ulubionej muzyki, ale boisz się wystawiać tradycyjne radio na balkon, pomyśl o rozwiązaniu Baker Radio Touch, czyli wbudowanym w ścianę radiu. Takie rozwiązanie możesz zastosować także w środku domu, albo mieszkania.

Taras jako miejsce spotkań

Producenci mebli ogrodowych sprawili, że taras albo balkon możesz urządzić bardzo podobnie do swojego salonu, albo innego pomieszczenia domu. Dostępnych jest zatem bardzo wiele wygodnych narożników, ław, sof i foteli, które pomogą Ci stworzyć przytulne miejsce spotkań z rodziną, albo przyjaciółmi. Wykonane są zazwyczaj z dobrze zaimpregnowanego drewna, wikliny, albo tworzyw sztucznych. W ostatnich sezonach wiosenno-letnich prym wiedzie technorattan. Meble z niego do złudzenia przypominają prawdziwy, naturalny rattan, a przy tym są dużo odporniejsze na wodę, zmienne warunki atmosferyczne, czy działanie promieni słonecznych. Do tego wystarczy wybrać poduchy wykonane z tworzywa odpornego na działanie wody, kilka kolorowych pledów, lampiony na świece… I tworzy się idealny klimat do długich, wieczornych pogaduch z przyjaciółmi, przy lampce dobrego wina.