Styl urban jungle jest niezwykle modny w aranżacji wnętrz. Dzięki niemu do łask powróciły także rośliny doniczkowe!

[fb_button]

Wraz z najnowszym trendem w aranżacji wnętrz – stylem urban jungle, do łask powracają rośliny doniczkowe. Trendsetterzy polecają zarówno te całkiem małe, które możemy ustawić na biurku, czy parapecie, jak bardzo duże o wielkich liściach, które z powodzeniem zajmą przestrzeń od podłogi do sufitu. Nie tylko sprawią, że Twoje wnętrza nabiorą klimatu, ale i zadbają o oczyszczenie powietrza z toksyn, czy odpoczynek zmęczonych oczu.

Modne rośliny doniczkowe i dodatki

Współcześnie, rośliny doniczkowe nie są  już tylko stałym bywalcem parapetów w naszych domach, czy mieszkaniach. Spotkamy je w różnych miejscach – zarówno na szafkach, jak i wysokich szafach, czy podłodze i ścianach. Powróciła moda na wieszaki na doniczki z makramy. Na topie są mało wymagające opieki kwiaty – ogromne sukulenty, kaktusy. Ponadto – piękne i eteryczne bluszcze pnące się po ścianach, albo meblach.

Zwróćmy także uwagę na ogrom ciekawych dodatków do roślin (doniczek, osłonek na doniczki, podstawek). Mnogość rodzajów ich faktur, kolorów oraz tworzyw z których są wykonane sprawi, że z pewnością dobierzemy coś ciekawego do każdego wykończenia mieszkania.

Rośliny doniczkowe mogą w rewelacyjny sposób pomóc ukryć gniazda multimedialne, które montuje się na ścianach w domu. Jeśli szukasz ładnych i estetycznych gniazd, polecamy komplet Beker K.1, dostępny w naszym sklepie.

Zioła w doniczkach na parapecie w kuchni

W kuchniach zapanowała moda na mini szklarnie z całą gamą różnych ziół w doniczkach. Wykorzystane są przez domowników podczas gotowania, oraz przygotowania leczniczych naparów do picia. Można także sobie zafundować całą ścianę z ziół. To specjalny system doniczek oraz ich nawaniania, który sprawia, że wybrana część pomieszczenia zamienia się w piękny, zielony wiszący ogród.

Rośliny doniczkowe do sypialni

Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem oddzielnej sypialni, warto byś umieścił w niej rośliny, które wspomagają proces oczyszczania powietrza oraz sprawiają, że będzie odpowiednio nawilżone. Stanowią one bardzo cenny, naturalny filtr powietrza. Wzbogacają powietrze o tlen, zaś woda, która paruje z liści sprawia, że powietrze jest bardziej nawilżone.

Wspomogą takim działaniem nasz organizm podczas snu, który jest dla nas regeneracją po trudach dnia. Postaw tu na zielone rośliny – skrzydło kwiat, palmę koralową (chamedorę), figowce, draceny, paprocie, szeflery. Niektóre z nich mogą być toksyczne dla zwierząt, więc jeśli masz pupila, koniecznie to sprawdź.