[fb_button]

Przed nami lato! Sprzyja ono małym i dużym podróżom razem z bliskimi, albo przyjaciółmi. Niezależnie od tego, gdzie wybierzesz się na wakacje 2019 – jesteśmy pewni, że przywieziesz z nich mnóstwo zdjęć. Warto je wyeksponować na ścianach, tak, by wspominać beztroski czas spędzony na urlopie. Na ścianach naszego domu albo mieszkania możemy również po prostu powiesić zdjęcia z rodzinnych uroczystości albo ważnych momentów z naszego życia. Taki sposób ozdabiania przestrzeni nie jest zarezerwowany zresztą tylko dla przestrzeni prywatnej. Ściana ze zdjęciami doskonale sprawdzi się także w firmowym biurze, albo szkolnej klasie. Musimy jedynie pamiętać o tym, by styl oraz kolorystykę ramek dopasować do przestrzeni, którą mają upiększyć.

Liczy się prostota – galeria zdjęć ze sznurka

Pomysłów na ramki na zdjęcia jest bardzo wiele. W zależności do budżetu, który chcemy przeznaczyć na wykonanie foto galerii na ścianie, mamy do wyboru naprawdę dużo rozwiązań. Najprostszym jest wykorzystanie grubszego, ładnego sznurka (np. bawełnianego, albo skręcanego) oraz spinaczy do prania, lub biurowych. Sznurek przywiązujemy do gwoździka albo szafki zaraz przy ścianie, i robimy kilka rządków linii. Następnie wybieramy zdjęcia, które chcemy wyeksponować, i wieszamy je przy pomocy spinaczy na nim. To rozwiązanie proste i wygodne, choćby na wzgląd na to, że nie musimy wbijać w ścianę kilkudziesięciu gwoździków. Szybko i łatwo zmienimy także zdjęcia, które nam się znudzą.

Symetria i porządek

Nasza druga propozycja z pewnością zachwyci fanów porządku i symetrii. Zakłada ona kupno identycznych ramek na wszystkie zdjęcia, które chcemy wyeksponować na ścianie. Następnie wybieramy miejsce do ich zawieszenia i skrupulatnie odmierzamy miejsce przybicia gwoździków. W takim przypadku ważna będzie symetria oraz równe odległości pomiędzy ramkami. Pozostaje nam jeszcze zdecydować, czy chcemy zdjęcia zawiesić na planie kwadratu, czy prostokąta. Taka aranżacja ściany będzie oryginalnie wyglądać nad biurkiem, albo komodą.

Galeria na klatce schodowej

Trzeci pomysł na ścianę ze zdjęciami to ozdobienie nimi klatki schodowej, albo ściany ze zdjęciami. To rewelacyjne miejsce do ekspozycji fotografii. Można na niej przedstawić np. rodzinną historię schodek po schodku. Oryginalnie będą wyglądać ramki na zdjęcia o różnych rozmiarach, zawieszone raz w pionie, raz w poziomie. Pamiętajmy, że na naszych ścianach są liczne gniazdka (polecamy gniazda zasilające Beker z podświetleniem) i włączniki do światła – zachowajmy bezpieczny odstęp od nich. Jeśli zastanawiasz się nad rozwiązaniem świetlnym, to klatka schodowa to dobre miejsce na oświetlenie sterowane przez czujnik ruchu i obecności.