Dzisiaj nie wyobrażamy sobie życia bez Internetu. Sprawdź jak zaplanować domową sieć komputerową w Twoim mieszkaniu/domu.

[fb_button]

Internet na dobre wkroczył w naszą rzeczywistość i sprawił, że dosłownie trudno się bez niego obejść. Jeśli chcesz w swoim domu, albo mieszkaniu cieszyć się rozwiązaniami smart home pamiętaj o tym, że ich podstawą jest domowa sieć komputerowa podłączona do Internetu.

Mocny router to podstawa

Jeśli chcesz korzystać z Internetu dosłownie w każdym miejscu Twojego domu, albo mieszkania powinieneś pomyśleć o kupnie silnego routera o zasięgu, który bez problemu obejmie całą powierzchnię Twojego domu/mieszkania. Zastanów się także, czy nie jest warto część kabli doprowadzających do pomieszczeń sieć LAN zamontować w ścianach. W takim wypadku by połączyć z siecią ważniejsze sprzęty, np. smartTV, czy konsol gier. Nowoczesne gniazda multimedialne są estetyczne, można je także sprytnie ukryć.

Domowy serwer to nowoczesny pomysł na dostępność plików multimedialnych na wielu urządzeniach, z których korzysta Twoja rodzina.

Dzięki możliwościom, które daje domowy serwer będziesz mógł korzystać z utworów muzycznych, filmów, e-booków i innych plików, które chcesz mieć zawsze pod ręką. Nim jednak zaczniesz tworzyć domową sieć komputerową, musisz ją odpowiednio zaplanować. W tym celu powinieneś zastanowić się nad tym, w którym miejscu będziesz pracować, gdzie zaplanujesz strefę relaksu, oraz którą przestrzeń zajmą dzieci. Wypisz sobie także sprzęty RTV, które chcesz zainstalować w domu, znajdź dla nich optymalną lokalizację. Te informacje pozwolą Ci precyzyjnie rozłożyć łącze internetowe w ścianach, oraz ulokować router wi-fi. 

Do stworzenia domowej sieci komputerowej potrzebujesz następujących elementów: gniazd antenowych, stałego łącza Internetowego / DSL, linii telefonicznej, gniazd głośnikowych, gniazda ładowania USB, gniazda wideo / gniazda audio (odbiornik satelitarny, telewizor, kamera), gniazda VGA (do komputera, monitora, projektora) i HDMI, oraz gniazda światłowodowego. 

Warto skorzystać z wiedzy profesjonalisty, który szybko i sprawnie skonfiguruje naszą sieć domową. Później pozostaje tylko cieszyć się dostępem do internetu oraz rodzinnej bazy multimediów na terenie całego domu. Gwarantuje to komfortowe spędzanie wolnego czasu i wspaniały relaks.