Mało kto wie, że obecnie można w każdym domu zainstalować rozwiązania smart home. Dzięki temu inteligentny dom jest w zasięgu ręki każdego z nas!

[fb_button]

Wielu posiadaczy własnych domów żałuje, że budowali je w czasie, kiedy rozwiązania stosowane we współczesnych inteligentnych domach nie były osiągalne dla zwykłego Kowalskiego. Mało kto wie o tym, że każdy dom można obecnie przekształcić w smart home.

Jeśli cały czas zastanawiasz się, czy pomyśleć o takim rozwiązaniu i zastosowaniu rozwiązań smart home u siebie – oto kilka plusów takiego rozwiązania:

+ oszczędność

Z pomocą prostej aplikacji na tablet i smartfon w prosty i intuicyjny sposób zarządzasz m.in. ogrzewaniem w domu oraz zużyciem prądu i gazu. Masz możliwość dokładnego przeanalizowania pracy każdego z urządzeń podłączonych do sieci i optymalizacji ich działania.

+ brak kosztów obsługi systemu

Płacisz tylko raz – instalując urządzenie, które zbiera dane na temat urządzeń w Twoim domu i później steruje ich działaniem. Aplikacja na smartfon/tablet i późniejsza obsługa systemu jest bezpłatna.

+ bezpieczeństwo Twoje i Twoich bliskich

Sam dobrze wiesz, że na tym nie należy oszczędzać. Do systemu możesz podłączyć radiowy czujnik dymu, który poinformuje Cię, jak tylko wyczuje niebezpieczeństwo. Możesz także zainstalować kamery zewnętrzne oraz wewnątrz domu i stale monitorować poprzez aplikację, co się dzieje w środku.

Dzięki modernizacji technologicznej domu przestaniesz martwić się o wiele kwestii – zdalnie zoptymalizujesz temperaturę w pomieszczeniach, wyłączysz/włączysz piec centralnego ogrzewania, zamkniesz bramę, uruchomisz oświetlenie wokół domu, albo zajmiesz się roletami. Istnieje wiele gotowych systemów, które możesz bez problemu zainstalować w istniejącym domu. Jednym z nich jest coviva Smartbox.

Atutem tego rodzaju rozwiązania jest totalna personalizacja. W aplikacji do zarządzania domem możesz stworzyć bardzo różne, gotowe scenariusze (np. oświetlenie do romantycznej kolacji, ogrzewanie domu podczas wyjazdu, albo naszego pobytu na zwolnieniu lekarskim). Możliwości są wręcz nieograniczone – możemy samodzielnie zaprogramować, o której godzinie oraz jaka piosenka nas obudzi ze snu. Program cały czas notuje w pamięci Twoje działania i preferencje – dzięki temu samodzielnie również dostosowuje działanie domu tak, by maksymalnie spełniało Twoje oczekiwania.