Drzwi w domu to kolejny element, który możemy aranżować i zmieniać zgodnie z upodobaniami.

[fb_button]

Dom nie powinien być nudny. Szczególnie, że mamy w nim wiele elementów, które możemy aranżować we własnym stylu. Zaczynając od mebli, na dekoracji sufitu kończąc. Drzwi, to również idealne miejsce, które pozwala na wyrażenie siebie i zmianę wnętrza mieszkania w niepowtarzalne miejsce na ziemi. Wejście do domu, które zaprasza gości intensywną zielenią czy czerwienią to zdecydowanie coś niespotykanego! Jednak nie wszyscy się na to zdecydują. Dla mniej odważnych pozostaje wiele drzwi wewnętrznych, którym można nadać wszystkie kolory tęczy.

Drzwi wewnętrzne poza odpowiednią kolorystyką, mogą również służyć praktycznie. Na przykład drzwi do pokoju dzieci pomalowane farbą tablicową zmienią się w miejsce do rysowania. Drzwi do kuchni pociągnięte farbą magnetyczną będą miejscem na przechowywanie wspomnień czy codziennych notatek. Drzwi w sypialni mogą być pięknym nocnym akcentem dzięki farbie fluorescencyjnej. 

Warto podkreślić, że nie w każdej aranżacji kolorowe drzwi będą dobrze wyglądać. Trzeba znaleźć umiar, ponieważ kolor na drzwiach będzie zwracał uwagę na nie, a odciągał ją od innych elementów wnętrza. Jeśli nie chcemy, aby drzwi były ważnym punktem aranżacji – lepiej aby zostały stonowane, pasujące do reszty pomieszczenia. Drugim ważnym elementem przy aranżacji czy zmianie drzwi jest dopasowanie ościeżnic i decyzja czy one również będą kolorowe, kolor będzie taki jak skrzydło drzwi czy inny. Ostatnim, ale nie najmniej ważnym są elementy elektryczne, które zawsze występują w pobliżu drzwi – włączniki do światła. One również powinny pasować do całej aranżacji tej małej przestrzeni. Warto zatem już na etapie budowy zdecydować się na system one.platfom, dzięki któremu dobór ramek łączników będzie łatwy i bogaty. Wszystko zgodnie z naszą wizją domu.