Jesienne porządki czas zacząć.

[fb_button]

Wiosenne porządki, jesienne porządki.. a gdyby tak nie sprzątać? Każdy zapewne byłby zadowolony, gdyby okazało się, że po powrocie z pracy dom został odkurzony, kawa zaparzona w ekspresie i ciepły obiad w piekarniku. To już nie jest strefa marzeń a realny świat, dostępny od ręki dla każdego dzięki Coviva Smartbox. Ale wracając do jesieni – chłodny okres zbliża się dużymi krokami. Nim się obejrzymy sierpień minie i trzeba będzie zacząć rozważać włączenie ogrzewania wieczorami i nocą. Zatem teraz jest idealny moment aby się do tego przygotować.

Z pewnością trzeba przeczyścić kominy, uzupełnić kaloryfery czy sprawdzić stan techniczny pieców i kominków. Podczas serwisowania, można porozmawiać o sposobach instalacji systemów zdalnego sterowania sprzętem tak, aby w chłodnym okresie móc włączać i wyłączać ogrzewanie przez telefon czy tablet – z dowolnego miejsca na świecie. Coviva smartbox od Hager pozwala na podłączenie wielu przedmiotów w różnych systemach, a kolejnie zarządzanie nimi z poziomy smartfona. Kiedy nasze ogrzewanie będzie w pełni sprawne, zabezpieczone i dopełnione technicznymi ułatwieniami – jesienią powinniśmy zadbać o czystość i porządek rolet zewnętrznych. Przeczyszczenie ich i serwisowanie jesienią to podstawa, aby się nie zacinały i pracowały przez długie lata. Dzięki ich zastosowaniu można zmniejszyć przenikalność cieplną, ponieważ wprowadzają one dodatkowy opór cieplny wynikający zarówno z warstwy powietrza znajdującej się pomiędzy roletą, a oknem jak i samej rolety. 

 

 

Rolety zewnętrzne to dobre rozwiązanie, które również (dzięki odpowiednim aplikacjom) możemy sterować zdalnie. To nie tylko kwestia zautomatyzowania otwierania rankiem i zamykania ich wraz z zachodem słońca ale również możliwość nadania każdej rolecie specjalnych właściwości – np. zamknięcie ich zdalnie gdy nadciąga burza lub zacznie sypać grad.

Bezpieczeństwo domu jest równie ważne co zabezpieczenie go przed zużywaniem energii. Dlatego coviva smartbox pozwala na zdalne sterowanie kamerami, wykrywaczami dymu czy ruchu. Wszystko dzięki podłączeniu sprzętu do małego boxa z oprogramowaniem…. Pies został na zewnątrz a tu za oknem coraz większa ulewa? Mając odpowiednio zaprojektowany dom, możesz wpuścić pupila do domu, będąc w pracy czy na zakupach. Jesienią zdalne sterowanie domem okazuje się być bardzo przydatne, choć i latem zauważymy wiele pożytecznych rozwiązań w tym zakresie.