Dużo, kolorowo, ciekawie. Maksymalnie ile się da.

[fb_button]

W świecie, w którym prym wiodą style minimalistyczne, industrialne czy skandynawskie (mało, prosto, jasno) wydaje się, że nie ma miejsca na maksymalne rozwiązania. A jednak styl maksymalistyczny coraz częściej przyciąga niespokojne dusze, którym znudziło się to, co znane. Chcąc czerpać z życia maksymalnie, właśnie w ten sposób próbują uporządkować sobie dom czy mieszkanie. Jak zatem prawidłowo aranżować wnętrza w stylu maksymalistycznym? 

Jest kilka zasad stylu maksymalistycznego, których należy się trzymać aby wnętrza były piękne i przemyślane. O krok bowiem od przepychu, nieładu i frustracji. Maksymalizm to wolność i indywidualne rozwiązania. Łączenie kolorów, wzorów i materiałów a także stylów. Najpopularniejsze jest chyba połączenie nowoczesnych, prostych rozwiązań z elementami historycznymi a także pamiątkami, które podkreślają charakter zarówno domu jak i jego mieszkańców. Dlatego też najpiękniejsze wnętrza maksymalistyczne powstają nie w rok czy dwa lata, a budowane są sukcesywnie przez kilkanaście a nawet kilkadziesiąt lat. Mówi się że maksymalistyczne wnętrza najlepiej oddają charakter domowników, ponieważ są bogate w doświadczenia życia.

 

Styl maksymalistyczny to przede wszystkim nie zagracenie wnętrz, a świadome operowanie kolorami, strukturami i wzorami. Znudziły się już białe szafki na białych ścianach i szarej podłodze. Teraz chcemy więcej. A przez to więcej, chcemy maksymalnie wykorzystać przestrzeń jaką posiadamy. Dlatego w stylu maksymalistycznym decydujemy się na kolorowe ściany – niekoniecznie wszystkie takie same, częste wykorzystanie i łączenie różnych wzorów taper czy materiałów (np. wzorzyste tapety z innego rodzaju wzorami płytek). Nie boimy się zestawiania na pierwszy rzut oka niepasujących do siebie elementów. Musimy jednak pamiętać aby nie przesadzić. Wszystkie kolory tęczy będą dobrze wyglądać tylko w pomieszczeniu, które do tęczy nawiązuje. 

Przy maksymalnej aranżacji wnętrz musimy pamiętać o podstawach projektowania – co chcemy ukryć, a na co zwrócić uwagę we wnętrzu. Dopiero odpowiednio skomponowane pozwoli nam zaszaleć przy dobieraniu elementów wykończenia. A te, mogą zaskakiwać jak i sama aranżacja np. seria Berker TS Crystal z kryształem Svarowskiego.