Zastanawialiście się kiedyś jakby to było gdybyśmy wstając rano mieli już zaparzona kawę, zrobione tosty oraz gotową listę zakupów? I nie mówimy tu o zatrudnianiu gosposi, ale o inteligentnym domu, który dostosowuje się do naszego trybu życia a urządzenia działają tak, abyśmy mogli funkcjonować jak najbardziej ekonomicznie.

Najwięcej przyjemności z zastosowania inteligentnych rozwiązań w domu sprawia zastosowanie odpowiedniego sprzętu AGD w kuchni. Odpowiednio zmodyfikowany ekspres do kawy wie dokładnie, o której godzinie wstajemy do pracy i w tym właśnie czasie zaparza nam ulubiony rodzaj kawy ‘na dzień dobry”. Wie też, że żona/mąż/partner/partnerka wstają pół godziny później – wtedy też przygotowuje specjalnie dla nich ich ulubioną wersję porannej kawy. Następnie system wie, że będziemy jeść wspólnie z dziećmi (które wstają nieco później) śniadanie. Dlatego przygotowane są już tosty, ciepłe i chrupiące. Aby ułatwić nam działanie, na lodówce wyświetla się lista produktów, które albo się skończyły albo są na wyczerpaniu i o których musimy pamiętać, aby je kupić. Oczywiście nie musimy brać kartki papieru, aby je spisać. Ba! Nawet nie musimy robić zdjęcia w telefonie, aby mieć zachowana informacje o brakujących produktach, ponieważ nasz telefon jest skonfigurowany z inteligentnym systemem zarządzania naszym domem i lista ta aktualizuje się w naszym telefonie za każdym razem jak posiadamy dostęp do internetu. Wspomnieliśmy już o tym, że nocą zmywarka zmyła naczynia o odpowiednich godzinach, kiedy taryfa prądu była najtańsza?

 page-inteligetna_kuchnia_1

Inteligentna kuchnia wie również, że dzisiaj przypada niedziela lub święto, a domownicy będą ten dzień spędzać skrajnie inaczej niż w dni powszednie. Na podstawie analizy zachowań osób zamieszkujących nasz dom system sam określa i dopasowuje się do zachowań domowników. Wszystko po to, aby żyło się łatwiej.

Dla naszego domu inteligentnym rozwiązaniem są produkty z rodziny domovea firmy Hager. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi ułatwiają sterowanie sprzętem AGD, oświetleniem, roletami, ogrzewaniem, klimatyzacją, wentylacją i pozostałymi funkcjami budynku. W taki sam prosty sposób domovea umożliwia podgląd zużycia energii w naszym domu, monitorowanie za pomocą kamer IP, może także powiadomią nas o nieprzewidzianych zdarzeniach za pomocą wiadomości e-mail. Wszystkie funkcje budynku obsługiwać możemy za pośrednictwem dedykowanego panela dotykowego, dowolnego komputera PC, tabletu lub smartfonu przebywając w domu lub z dowolnego miejsca, wykorzystując łącze internetowe. Zupełnie nowy ośmiocalowy panel dotykowy idealnie współpracuje z serwerem domovea, pozwalając na wygodne sterowanie naszym domem.

Musimy tylko pamiętać, aby odpowiednio wcześnie zaplanować inteligentne rozwiązania w naszym budynku – już na etapie budowy czy kapitalnego remontu!