Kolorowe trendy na 2018 rok

[fb_button]

Styl aranżacji wnętrz zdecydowanie rezygnuje z bezpiecznych, białych, szarych i beżowych rozwiązań. Coraz częściej widzimy aranżacje, w których odnaleźć można jeden lub więcej intensywnych kolorów. Jakie przewiduje się trendy kolorystyczne w 2018 roku? Amerykańska, znana marka Sherwin-Williams Paints co roku prezentuje swoje typy kolorystyczne i niejako wyznacza kierunek w aranżacji wnętrz. Według nich rok 2018 ma być ucieleśnieniem ducha współczesnego życia. Stąd też zdecydowali, że najnowsze palety kolorystyczne będą oddawać cechy bliskości, pokrewieństwa, łączności i szczerości. Nazwy kolorów są głęboko powiązane ze wspomnianymi cechami. Są to: Affinity, Connectivity, Sincerity. Każda z cech i barw je obrazujących jest inspirowana współczesną kulturą dla której liczy się dany moment. Żyjemy chwilą a od przyszłości wymagamy postępów na każdym kroku (z nadzieją wypatrując nowych technologii, wycieczek na księżyc itp)

W zaproponowanych kolorach Sherwin-Williams Pains znajduje się kolekcja Affinity. To połączenie błękitu, żywiołowej fuksji i uspokajającego brązu – który w tym wypadku spaja całość i pomaga wyeksponować pozostałe kolory. Jako inspiracje dla twórców posłużyło miasto – kiedyś ograniczone i zamknięte na lądzie, teraz wolne jako światowe centra rzemiosła i gastronomii. A wraz z miejskim postępem, otwieramy się na dzielenie: domami, autami, wiedzą. To wszystko tworzy kulturę nomadyzmu – zaczynamy mieć obsesje na punkcie zmiany miejsca, bo skoro przemieszczanie jest tak łatwe, nic nas w tym nie ogranicza. Kolory błękitu, fuksji i brązu to istne połączenie spokoju i relaksu z niespodziankami. Connectivity, czyli łączność, połączenie to barwy inspirowane nowościami technologicznymi. Stąd też kolory pikselowej pomarańczy, cyfrowego błękity i zieleni, a także soczystej żółci w wysokiej rozdzielczości. Nerdzi to nowe wydanie hipisów dla których ważne są przełomowe idee i utopijne ideały. Paleta Connectivity to zatem ucieleśnienie nowoczesności i zabawy. Sincerity to natomiast ukłon w stronę osób kochających minimalizm.

Gdzie paleta Affinity i Connectivity może przytłaczać, tam Sincerity odnajduje swoje miejsce. To rozwiązanie pozwoli nam się na chwilę odłączyć od codziennej rutyny i zabieganego życia, i naładować nową, dobrą energią. W tym zestawieniu prym wiodą blade zielenie i delikatne róże. Połączone z dotychczasową bielą czy szarościami rozweselą wnętrze i dodadzą mu pewnego, niespotykanego dotąd smaku. Każda wersja kolorystyczna jednak odnosi się do nowoczesności i w takim duchu jest komponowana. Dlatego do intensywnych kolorów jak i lekkich odcieni palety Sencerity pasować będą z pewnością łączniki i gniazdka z serii B.IQ wykonane z aluminium, stali szlachetnej, szkła białego lub czarnego.