Pokój dziecka na święta

[fb_button]

Listopad to czas, kiedy coraz częściej w głowie pojawia się pytanie o to co kupić dzieciom na mikołaja czy pod choinkę. My podpowiadamy – a może by tak od nowa zaaranżować pokój dziecka wprowadzając do niego nowe przedmioty w tym również zabawki? Na każdym kroku możemy spotkać się z świąteczną ofertą prezentów dla dzieci – propozycji jest mnóstwo, aż ciężko zdecydować, na co przeznaczyć pieniądze. A jako rodzice, chcemy aby przedmioty i zabawki które otrzymają nasze pociechy służyły im przez długi czas. Warto zatem pomyśleć o czymś, co z biegiem czasu będzie dalej praktyczne i będzie wspierać rozwój dziecka na każdym poziomie. Grudzień to również dobry czas aby wysłać dzieci na kilka dni do rodziny, aby w tym czasie odświeżyć i od nowa zaaranżować jego pokój. Nowy kolor na ścianach z ciekawym motywem odmalowane meble, zmienione ich ustawienie, dodane kilka nowych zabawek – domek dla lalek czy warsztat albo kuchnia lub lada sklepowa z pewnością ucieszą małego mieszkańca domu. 

Warto odejść od stereotypów i nie tworzyć już niebieskich przestrzeni dla chłopca a różowych dla dziewczynki. Szczególnie gdy jeden pokój dzieli dwójka naszych pociech. Co warto zrobić, to przyjrzeć się pomieszczeniu, zdecydować które z elementów muszą zostać jak np. łóżko, szafa czy biurko oraz wybrać styl i klimat jaki będzie naszym dzieciom odpowiadać. I tego się trzymać. Jeśli dzieci lubią zwierzęta, warto pomyśleć o domowej dżungli z zielonymi i żółtymi akcentami. Jeśli interesują ich statki to styl marynistyczny będzie jak najbardziej na miejscu. 

Wbrew pozorom, dzieci potrafią nam wiele powiedzieć i pokazać, co im się podoba. Podczas jednego z wspólnych wieczorów warto przygotować księgę lub tablicę aranżacji które razem wykonacie z wycinków popularnych meblarskich gazet lub przeglądniecie internet i wspólnie zdecydujecie, które kolory i rozwiązania podobają się przyszłym mieszkańcom pokoju. Czasu jest sporo, więc można pokusić się też o lekką zmianę elektryki – gdzie indziej ustawiając gniazdka i włączniki do światła (najlepiej na wysokości ręki dziecka). Aby sprostać zadaniom i ułatwić dziecku funkcjonowanie w pokoju, ale też zapewnić bezpieczeństwo polecamy serię Berker by Hager R.1.