Martyn Lawrence-Bullard hollywoodzki projektant wnętrz

[fb_button]

Światowej sławy projektant wnętrz, którego pokochały hollywoodzkie gwiazdy. Tworzone przez niego aranżacje są dopasowane do oczekiwań i charakteru mieszkańców, ale też zapierają dech w piersiach niecodziennymi rozwiązaniami. Martyn Lawrence-Bullard zaczął swoją karierę od branży modowej. Jako nastolatek bywał na wyprzedażach znanych marek, szukał i wybierał ciekawsze rozwiązania które później często przerabiam zgodnie ze swoimi upodobaniami. Czasami nawet odsprzedawał przeróbki dalej. Otworzył nawet mały butik z siostrą – to był jego pierwszy pokaz umiejętności dekoracji wnętrz. Inspirowany krajami arabskimi w dziale damskim wprowadził beduiński namiot. Męski natomiast urządził podobnie do gabinetu. Na środku salonu, między działami zawiesił małą łódkę. Jeszcze wtedy nie myślał o zostaniu projektantem wnętrz. Salon działał przez sezon.

Kolejnym krokiem było aktorstwo i choć aktorem nie został, to dzięki temu epizodowi w życiu jego kariera podążyła w stronę aranżacji wnętrz. Zaczęło się od zaproszenia reżysera Victora Ginzbruga do siebie do mieszkania, które było urządzone meblami z pchlich targów. Od niego Martyn Lawrence-Bullard dostał pierwsze zlecenie zaaranżowania biura i choć myślał, że będzie to dla niego przepustka do świata wielkich aktorów filmowych, stało się inaczej. Kolejne zlecenie aranżacji wnętrz otrzymał od modelki Cheryl Tiegs. Potem, dzięki poleceniom zlecenia aranżacji wnętrz zaczęły się sypać aż Martyn dotarł na sam szczyt, projektując mieszkania i domy dla gwiazd Hollywood. 

Według magazynu Architectural Digest – Bullard jest jednym ze stu najlepszych projektantów wnętrz na świecie. Swoje inspiracje czerpie z otaczającego świata a najczęściej z mody. Lubi łączyć style, materiały i rozwiązania. W 2010 roku otrzymał oskara dla aranżatorów wnętrz, przyznawanego w prestiżowym, światowym konkursie “Andrew Martin International”. Różnorodność rozwiązań Berker by Hager z pewnością pasowałaby do stylu aranżacji wnętrz tego projektanta.