Pokolenie 80′ i 90′ roczników, to obecnie największa grupa społeczna. Jakie aranżacje lubią?

[fb_button]

Dzisiejsi dwudziesto – trzydziesto latkowie to jedna z najliczniejszych grup społecznych, która kreuje własne trendy. To nie tylko osoby urodzone w tzw. boomie, to również pokolenie, w którym internet i interaktywne rozwiązania są na porządku dziennym. Nie mają problemów z obsługą sprzętów, nie wyobrażają sobie domu bez komputera czy siebie bez smartfona. Wnętrza są natomiast proste i inteligentne, z nutą naturalności i charakteru. Pokolenie millenials (pokolenie Y) to osoby o silnych charakterach, pewne siebie i chcące wyrazić swoje zdanie również w otaczającej ich przestrzeni. To ludzie wolni, a widać to na każdym kroku aranżacji ich domów i mieszkań.

Jakie aranżacje lubią millenialsi? Proste i funkcjonalne. Bardzo modne są minimalistyczne wnętrza, w których rozwiązania są zaskakujące i inteligentne. Dodatki jakie znajdziemy w domu millenialsa, często podkreślają jego charakter, chcąc wyróżnić się z tłumu klasycznych, marketowych aranżacji. Kiedy ich rodzice ubóstwiają rozwiązania a’la IKEA i styl skandynawski, tak oni stawiają na indywidualizm i personalizację (często meble tworzone są przez stolarzy, na zamówienie) oraz proste lecz kreatywne rozwiązania. Jako że sporą uwagę przywiązują do tego, co posiadają, nie oszczędzają na rozwiązaniach starając się wybrać najlepsze jakościowo ale też funkcjonalnie rozwiązania do swojego domu.

Dla pokolenia Y bardzo ważny jest sposób funkcjonowania domu a przede wszystkim łatwość i intuicyjność w rozwiązaniach. Jako pokolenie, które wychowało się na pierwszych grach komputerowych, testowali niemalże wszystko – od sprzętu komputerowego, przez telefonu komórkowe, smartfony i tablety. Dzisiaj millenialsi nie boją się inwestować w systemy inteligentnego sterowania domem, interaktywne sprzęty AGD czy rozwiązania systemowe, dzięki którym mają większą kontrolę nad domem ale też i swobodę. Dla millenialsa niemożliwe zawsze było i jest możliwe, a bajki o Simpsonach to już nie sfera marzeń a realnie wprowadzanych rozwiązań.