Nowoczesność wkroczyła dosłownie w każdy aspekt naszego życia – również do domów, w których mieszkamy. Coraz powszechniejszym rozwiązaniem, o którym warto pomyśleć planując budowę domu, jest system sterujący wszystkimi urządzeniami elektrycznymi, które posiadamy.

[fb_button]

Coraz więcej osób jest świadomych, że już podczas budowy domu możemy zaplanować wdrożenie systemu sterującego domem. To rozwiązanie, które daje nam możliwość zarządzania wieloma funkcjami sprzętu w domu z poziomu smartfona – za pomocą specjalnej aplikacji. Coraz wyższe zarobki Polaków sprawiają, że takie możliwości są coraz bardziej przystępne – warto o tym pomyśleć podczas projektowania przestrzeni domu.

Panel sterujący w domu – jak to działa?

Specjalny panel sterujący domem pozwala nam na bardzo intuicyjną kontrolę nad urządzeniami w domu. Podłącza się go do oświetlania, klimatyzacji, rolet, centralnego ogrzewania, a także systemu alarmowego. Od właściciela domu jest zależne to, czy wybierze sterowanie dla poszczególnych pokoi, czy może systemu pomieszczeń (np. kondygnacji domu).

Wygoda tego rozwiązania polega przede wszystkim na tym, że nawet podczas wyjazdu wakacyjnego, albo delegacji możesz sterować każdym podłączonych do systemu elementem. Tym samym jesteś w stanie zdalnie kontrolować, co dzieje się na terenie Twojej posesji. Nie ważne gdzie jesteś – wystarczy mieć odpowiednią aplikację i połączenie z Internetem.

W zależności od Twoich preferencji masz kilka możliwości wyboru urządzenia, z poziomu którego będziesz sterował systemem. Może być to smart fon, komputer stacjonarny, laptop, tablet, albo specjalny panel dotykowy zamontowany w Twoim domu.

Atuty panelu sterującego – oszczędność i ekologiczność

Zastosowania panelu sterującego domem pozwala nam na optymalizację pracy urządzeń elektronicznych, które znajdują się w naszym domu. Dzięki temu możemy być pewni, że nasze rachunki, które płacimy za energię elektryczną będą po prostu niższe. Przykładowo możemy liczyć na to, że np. w domu zawsze będzie utrzymywała się określona temperatura, a kocioł centralnego ogrzewania będzie działał tylko jak temperatura w pomieszczeniach spadnie poniżej określonej przez nas – np. 21 stopni Celsjusza.

Panel kontrolny pozwoli nam optymalizować pracę domowych urządzeń, które zużywają najwięcej energii elektrycznej. Aplikacja pozwoli Ci na odpowiednie ustawienie pracy wszystkich podłączonych do niej urządzeń oraz dokładne kontrolowanie ich bieżącej pracy i optymalizacje wyników zużycia energii. W naszej ofercie znajdziesz takie rozwiązanie – to Domovea.

W efekcie nasz dom jest bardziej ekologiczny – a my dbamy bardziej o otaczającą nas przyrodę, oraz najbliższe środowisko, w którym żyjemy. Dzięki temu, że my zużyjemy mniej energii, elektrownia także wyemituje do atmosfery mniej zanieczyszczeń. Warto także zainwestować w nowoczesny kocioł centralnego ogrzewania, spełniający normy certyfikatu Ekodesign – z łatwością podepniemy go naszego systemu zarządzania domem. Emituje on znacznie mniej spalin – tym samym będziemy skutecznie walczyć np. ze smogiem.