Ciesz się ulubioną muzyką w całym domu, lub mieszkaniu dzięki prostym rozwiązaniom.

[fb_button]

Muzyka bywa dla wielu z nas elementem relaksu po trudnym dniu w pracy. Gdy chcemy się wyciszyć po trudach dnia często sięgamy po nasze ulubione utwory muzyczne. Warto zadbać, by cieszyć się ich wysoką jakością. Nowoczesne rozwiązania smart home oraz bezprzewodowy Internet na to pozwalają.

Multiroom w inteligentnym domu

Jeden z najciekawszych elementów inteligentnego domu, określanego mianem „smart home” (tak, to co smart jest ciągle na TOPie), to funkcjonalność, dzięki której dosłownie nasze wszystkie wnętrza wypełnią się naszym ulubionym dźwiękiem, jest multiroom. Oczywiście nie jest to usługa dostępna dla każdego, najpierw powinniśmy nasze ściany zaopatrzyć w system KNX (np. KNX easy albo KNX quicklink), którym będziemy zarządzać za pomocą laptopa, albo smartfona, czy tabletu. Ważne jest, by urządzenie z aplikacją miało dostęp do internetu. Możemy także wyposażyć pomieszczenia w Berker Radio Touch i już możemy cieszyć się ulubionymi dźwiękami w każdej sytuacji – podczas gotowania, czytania książki, czy długiej, aromatycznej kąpieli.

W zależności od naszych preferencji możemy posłuchać ulubionej stacji radiowej, albo podłączyć online do systemu smartfon, na którym odtworzymy muzykę na swojej ulubionej aplikacji przeznaczonej do tej czynności.

Multiroom w Twoim mieszkaniu

W prostszej odsłonie, na którą w większości możemy sobie pozwolić w naszych domach i mieszkaniach multiroom to po prostu głośniki rozlokowane na ścianach oraz meblach w całym domu, albo mieszkaniu. Są one połączone ze sobą siecią bezprzewodową wi-fi albo systemem Bluetooth. Zarządzamy nimi z poziomu aplikacji na smartfonie albo tablecie, który się z nimi łączy.

Obecnie bardzo wiele firm produkujących urządzenia RTV (m.in. Sony, Samsung, JBL, Manta, Philips, Yamaha) oferuje szeroki wybór głośników o różnej wielkości oraz mocy. Są one proste w montażu i działają w bardzo intuicyjny sposób, dzięki czemu bez problemu zamontujesz je w ulubionych miejscach swojego domu, czy mieszkania. W zależności od tego, jakie modele głośników wybierzesz, taka przyjemność może Cię kosztować od kilkuset, do kilku tysięcy złotych – w tym zakresie ogranicza Cię tylko zasobność Twojego portfela!