Sypialnia z łazienką

[fb_button]

Tak jak łączymy kuchnie z salonem, tak samo można połączyć sypialnie z łazienką. Tylko od nas zależy jak bardzo te dwa intymne pomieszczenia będą ze sobą współgrać a gdzie będzie granica między spaniem i miejscem na codzienną toaletę. Sypialnia i łazienka to pomieszczenia w których rozpoczynamy i kończymy dzień. Dzięki ich połączeniu, możemy spędzić więcej czasu z partnerem czy partnerką a odpowiednio aranżując przestrzeń, zachować intymność dla każdego korzystającego z pomieszczenia. Jeśli tylko rozmiary nam na to pozwalają i chcemy aby sypialnia i łazienka były jedną wspólną przestrzenią – możemy wybrać każdy styl wykończenia. To połączenie odnajdzie się w stylu minimalistycznym, skandynawskim, angielskim, industrialnym, glamour czy popart. 

Głównym meblem w sypialni jest łóżko natomiast w łazience najważniejsza jest wanna lub prysznic. W połączonych pomieszczeniach idealnie pasować będzie obszerna wanna ustawiona niejako na środku przestrzeni łazienkowej. Oddzielona może być wąską ścianką lub zmatowionym szkłem. Dostęp do umywalek powinien być swobodny – bez przeszkód mogą one zajmować przestrzeń łączącą oba pomieszczenia. Wc czy bidet powinny się znaleźć w nieco bardziej odosobnionym miejscu np. lekko osłonięte od reszty pomieszczenia. 

W zależności od wybranego stylu warto zadbać o odpowiednie oświetlenie pasujące do klimatu sypialni z łazienką. Na przykład pięknie będą wyglądać gustowne żyrandole w stylu glamour powieszone nad łóżkiem sypialnym i wanną. Proste stojące lampy czy ledowe oświetlenie będzie odpowiednio nadawać charakter wnętrzom bardziej nowoczesnym. Wszędzie natomiast miejsce na świece sprawi, że podczas wieczornego relaksu poczujemy się jak w prawdziwym spa. Wszystko pięknie dopracowane zostanie, gdy wybierzemy jeden z łączników z serii Berker by Hager np. Generacji R. Proste lecz oryginalne rozwiązania, których nie spotkasz na marketowych półkach.