Sterowanie roletami i żaluzjami to nowoczesne rozwiązanie, które warto wdrożyć podczas montażu dodatkowego zabezpieczenia okien. Zobacz, w jaki sposób możesz zdalnie wpływać na to, czy są zamknięte, czy otwarte.

[fb_button]

Jeszcze kilka lat temu dość rzadko spotykane, ale obecnie coraz częściej widać w oknach zamontowane rolety zewnętrzne. Trudno się dziwić – korzyści tego rozwiązania są naprawdę duże. Żaluzje i rolety okienne dają nam bowiem niewątpliwy komfort użytkowania

Trendy

Producenci rolet i żaluzji cały czas wprowadzają do swoich ofert coraz więcej nowości. Jednym z takich rozwiązań są rolety lub żaluzje sterowane elektrycznie, radiowo lub „inteligentnie”. Trend ten staje się coraz popularniejszy. Tradycyjne rolety, sterowane mechanicznie – łańcuszkiem lub sznurkiem – odchodzą pomału do lamusa.

Dostępne na rynku urządzenia oferują sterowanie napędami za pomocą przycisków przewodowych, nadajników radiowych, pracę w układach inteligentnego domu lub poprzez „chmurę”.

Sterowanie elektryczne (przewodowe)

Pozwala uniknąć kłopotu z podnoszeniem osłon. Mechaniczne zwijanie może być kłopotliwe także przy lekkich osłonach wewnętrznych – zwłaszcza, gdy wiele razy dziennie podnosimy je i opuszczamy. Systemy elektryczne pozwalają podnieść osłonę jednym przyciskiem pilota lub włącznika, który jest zamontowany na ścianie. Jeszcze kilka lat temu było to rozwiązanie bardzo drogie, jednak w tej chwili stają się powszechniejsze i coraz tańsze.

Gdy chcemy, aby cały system był maksymalnie funkcjonalny, warto zamontować dodatkowy przycisk żaluzjowy, który pozwala podnosić i opuszczać wszystkie rolety w pomieszczeniu.

Sterowanie radiowe (bezprzewodowe)

Jedną z metod automatyzacji zasłon okiennych jest wykorzystanie systemu sterowania opartego na działaniu fal radiowych. Stosując takie rozwiązanie będziemy mogli zarządzać żaluzjami w sposób maksymalnie wygodny. Opcja ta pojawia się nie tylko w roletach zewnętrznych, ale także w drewnianych żaluzjach czy roletach z tkaniny. Taki system nie wymaga podłączania do sieci energetycznej, łatwiejsza jest obsługa i montaż urządzenia. Sterowanie radiowe pozwala rozbudowywać system o nowe nadajniki i dowolnie je konfigurować.

System inteligentnego sterowania

Idea inteligentnego domu jest już coraz powszechniejsza – do swojego mieszkania możemy w łatwy sposób wprowadzić niektóre rozwiązania, które znacznie ułatwią nam codzienne życie. W domu będzie to duże udogodnienie.

Rolety same mogą się o określonej porze podnosić do wybranej pozycji, a także opuszczać automatycznie o zachodzie słońca. Siłą systemu SMART jest połączenie sterowania napędami z dowolnego miejsca na świecie za pomocą aplikacji mobilnej ze sterowaniem automatycznym. Ułatwia to zapanowanie nad domem dając poczucie wygody, komfortu oraz bezpieczeństwa.

Chmura

Wykorzystanie chmury danych umożliwia sterowanie automatyczne ruchem rolet według ustalonego wcześniej harmonogramu. Stan każdej z rolet raportowany jest do serwera, a użytkownik posiada stałą kontrolę nad swoją posesją. Możliwe jest także pozycjonowanie rolet na wybranej wysokości.