Jak co roku, w styczniu przyglądamy się temu co przyniesie nadchodzący rok. Jakie trendy królować będą w 2019?

[fb_button]

Z roku na rok widać zmiany w podejściu do aranżacji wnętrz. Są pewne niezmienne tendencje, ale też w 2019 roku widać zdecydowaną odmianę od dotychczas królujących rozwiązań. Przede wszystkim znudziły się nam proste rozwiązania w neutralnych kolorach. Coraz częściej na wystawach czy targach widać intensywne kolory, różnego rodzaju materiały i wzory czy dodatki wykorzystane w aranżacji modnych wnętrz. 2019 rok to przede wszystkim kolorystyka – z neutralnej przechodzimy w ciepłe kolory…

Wszystko zaczęło się od katalogu IKEA 2019 w którym to gigant wyznaczył trendy wzornicze w aranżacji wnętrz. Już wtedy wiadomo było że w tym roku modne staną się zielenie, fiolety, niebieski i musztardowy. Szczególnie w różnych odcieniach i z wykorzystaniem różnych materiałów. Łączenie jedwabiów z pleksą, zamszów z drewnem itp. to trend który został zauważony dzięki katalogowi IKEA. Następnie wyznaczenie przez PANTONE koloru roku 2019. Jest to Living Coral 16-1546 – ciepły różowy odcień koralowców żyjących w naszych oceanach. W zeszłym roku był to Ultra Violet 18-383, chłodniejszy odcień który polubiliśmy za intensywność i odświeżenie białych dotąd wnętrz.

Różowe ciepłe wnętrza to trend jaki zauważymy w 2019 roku. PANTONE promuje różowy odcień, który energetyzuje, ożywia i ociepla otoczenie ponieważ zdaniem tamtejszych ekspertów kolor ten pozwala na bliższe, bardziej intymne relacje społeczne. Promuje autentyczne doświadczenia w świecie technologii i mediów społecznościowych. 

Kolejnym trendem 2019 który widzimy już dzisiaj jest wykorzystanie naturalnych roślin we wnętrzach. Bardzo popularne stały się ściany mchu, styl urban jungle i wszelkie odniesienia do powrotu na łono natury. W pędzącym świecie, pełnym technologicznych nowinek i plastikowych rozwiązań wewnętrznie pragniemy wrócić do czasów kiedy to większa część życia odbywała się na świeżym powietrzu. Dom, jako oaza spokoju i bezpieczeństwa powinna być właśnie tym miejscem w którym oddychamy po całym dniu pracy. Dlatego tak lubimy wprowadzać do wnętrza zielone rośliny, te duże i małe. W małych pomieszczeniach szczególnie popularne stały się lasy w słoiku. Większe przestrzenie ozdabiają duże rośliny, nawet drzewa w doniczkach. Wszystko aby natura wróciła do naszego życia.

Ostatnim od lat obserwowanym trendem, który przybiera na sile jest trend technologiczny. Automatyzacja życia, maszyny i ogólnie technologia wszelkiego rodzaju wkracza w nasze życie z coraz większym zasięgiem. Kiedyś radio czy telewizor były nowością w domach, dzisiaj oglądanie filmów czy seriali na telefonie jest na porządku dziennym. Również sprzęty AGD które są posłuszne naszym komendom, pracują zgodnie z ustalonym programem aby ułatwić nam życie to standard. W 2019 trend ten będzie się tylko nasilać, a dzieje się to dlatego, że coraz częściej przekonujemy się o dobrodziejstwach automatyzowania życia i zarządzania zdalnie naszym domem. Hager proponuje sterowanie domem, bez konieczności remontowania wnętrz i instalowania drogich rozwiązań – coviva smartbox. Jeśli zatem marzy ci się bycie na bieżąco z światowymi trendami, coviva smartbox jest rozwiązaniem dla ciebie.