Białe wnętrza – passe?

[fb_button]

Białe wnętrza od lat królują jako faworyt w aranżacji. Zarówno te projektowane w stylu nowoczesnym czy skandynawskim. To prawda – biały to bezpieczny kolor a teraz kiedy biało jest również na zewnątrz, warto się zastanowić, czy w naszych wnętrzach nie zrobiło się po prostu nudno. W aranżacjach wnętrz znanych projektantów czy wiodących firm dekoracyjnych na rynku coraz więcej jest barw – zarówno intensywnych jak i pastelowych. Jeśli zatem posiadasz dom lub mieszkanie wykończone w białych lub szarych odcieniach – teraz, w grudniu jest dobry moment aby ożywić je i dodać czerwieni, zieleni, żółci czy niebieskiego.

Warto również zastanowić się nad dodaniem wzorów do gładkich, jednobarwnych powierzchni. Jeśli kilka lat temu stworzyliśmy białą kuchnię – teraz warto zastanowić się czy nie dodać do niej kolorowych dodatków, wymienić obrusy czy nawet pomalować jedną ze ścian i wymienić w podobnym tonie ścierki czy poduszki na krzesłach. Jeśli biała łazienka nie spełnia już Twoich oczekiwań, wymień dywaniki, dodaj kwiaty lub zmień akcesoria jak mydelniczka czy kubek na szczoteczki albo zmień ręczniki na kolorowe i wzorzyste. 

W białym lub białoszarym salonie idealnie sprawdzą się teraz kolorowe dodatki z motywem świątecznym. Możemy dodać je w grudniu a w styczniu wymienić na inne, równie kolorowe akcenty. Nowy dywan, poduszki z wzorzystym motywem, zasłony czy obrus to przedmioty które pozwolą nadać wnętrzu życia. A gdy dobierzemy do wnętrza odpowiednie rośliny, możemy również stworzyć styl zupełnie inny od dotychczasowego – urban jungle. Wszystko zależy od tego na ile chcemy sobie pozwolić. Przemalowanie ścian, czy wymiana ramek w gniazdkach i łącznikach to nietrudne zadanie, które odświeży nasze wnętrze wraz z nadchodzącym nowym rokiem. Proponujemy wybrać kolorową serię Berker R.1 a wnętrza zmieniać etapami – dodając odpowiednie akcenty systematycznie, aby cała aranżacja tworzyła piękne, spójne przestrzenie.