Inteligentne rozwiązania, które latem poprawią nasz komfort mieszkania.

[fb_button]

Nie jest tajemnicą, że latem każdą wolną chwilę spędzamy poza domem. Ciepło, ładna pogoda i czas wolny zachęcają do wyjścia na ogród czy do parku. Jednak w domu musimy spędzić kilka godzin aby odpocząć, zregenerować siły i uzupełnić zapasy. Dom powinien nam zatem na to pozwolić a nie być kolejnym utrapieniem po ciężkim, upalnym dniu pracy. 

Najlepszym rozwiązaniem podczas upalnych dni będą rolety, żaluzje czy zasłony w oknach, które ochronią nas od nadmiernego słońca. Jako że dzień jest teraz najdłuższy, noc krótka – nie każdemu będą pasować poranne promyki słońca o 4 nad ranem. Również wieczorem, w chwilach relaksu warto przysłonić okna i w spokoju oglądnąć ulubiony serial czy film. Zasłony, żaluzje czy rolety mogą być również pięknym dopełnieniem aranżacji wnętrz. Wzorzyste, kolorowe albo proste, jednobarwne. Zdalnie lub manualnie sterowane – tak jak nam wygodniej.

Kolejnym elementem ułatwiającym przetrwanie upalnych dni w domu jest klimatyzacja. Coraz popularniejsze rozwiązanie w domach prywatnych pozwala na ochłodzenie pomieszczenia które są szczególnie narażona na nagrzanie (np. pomieszczenia na poddaszu, pomieszczenia od południowej strony domu). Zdalne sterowanie klimatyzacją pozwala na kontrolowanie temperatury wewnątrz domu i dostosowanie jej do naszych aktualnych potrzeb np. obniżenie na chwilę przed naszym powrotem z pracy, wyłączenie na noc itd.

W gorące letnie dni również chce nam się sporo pić – kostki lodu będą tu idealnym, chłodnym dodatkiem. Lodówka, która przygotuje je za nas to marzenie do zrealizowania! Wystarczy podczas projektowania kuchni w miejscu planowanej lodówki podciągnąć dodatkową rurę z wodą. Odpowiednia lodówka może być również zdalnie sterowana i przygotować dla nas orzeźwiający napój zanim wrócimy do domu. Dzięki temu oszczędzamy i czas i energię. 

Sprzątanie w upalne dni to również mało przyjemne zadanie. Zdecydowanie lepiej jest relaksować się na tarasie czy balkonie podczas gdy sprzęty będą sprzątać dom za nas. Zmywanie naczyń zostawmy zmywarce, prasowanie – suszarce do ubrań, odkurzanie – inteligentnemu robotowi zdalnie sterowanemu z poziomu naszego smartfona. Podczas gdy my delektujemy się lodami, one sprzątają za nas. A wszystko to do zaplanowania i kontrolowania w naszym telefonie dzięki coviva Smartbox.

Lato jest po to aby odpoczywać, relaksować się i zbierać energie na kolejne miesiące deszczów, chłodów i braku słońca. Pozwólmy sobie na to dzięki inteligentnym rozwiązaniom.