Światło to jedno z najważniejszych elementów idealnej aranżacji

[fb_button]

Każde pomieszczenie w domu wymaga odpowiedniego oświetlenia. Dzięki niemu możemy nadać odpowiedni charakter wnętrzu, podkreślić ważne dla nas szczegóły czy ukryć elementy których nie chcemy pokazywać. Światło pomaga nam też w codziennych pracach, pomaga zadbać o nasze samopoczucie i jest elementem, bez którego życie byłoby trudne. Zobaczmy zatem jakie oświetlenie jest niezbędne a jakie opcjonalne w klasycznej kuchni.

Projektując wnętrze kuchni musimy wziąć pod uwagę klika elementów. Jednym z nich jest odpowiednie oświetlenie części roboczej – jakże ważnej z punktu widzenia bezpieczeństwa. Blat kuchenny służy bowiem najczęściej do przygotowywania posiłków, a tym samym krojenia, doprawiania, wyciągania i chowania. Jeśli w tym miejscu nie zadbamy o dobre światło nie tylko nasze potrawy mogą być niesmaczne, miejsce to może stać się dla nas i naszej rodziny wręcz niebezpieczne. Ważne jest aby bezpośrednio nad blatem znajdowało się główne źródło światła w taki sposób, abyśmy go nie zasłaniali np. nachylając się nad deską do krojenia. Światło powinno być jasne, ale nie rażące. Włącznik jak i gniazdka ponadto powinny znajdować się w bezpiecznej i niedalekiej odległości tak abyśmy zawsze bez problemu mogli z nich korzystać. 

Drugim ważnym punktem oświetlenia kuchni jest główne światło. Często znajduje się w centralnym punkcie kuchni oświetlając całe pomieszczenie. Jest to światło niewystarczające do oświetlenia blatu kuchennego, ale równie ważne ponieważ to dzięki niemu widać całą kuchnię. Jeśli w kuchni znajduje się również stół jadalny, światło powinno być również zamontowane nad nim. Wygoda podczas jedzenia jest bardzo ważna, dobre światło pozwoli nam na spokojny posiłek. W tym miejscu warto pomyśleć również o gniazdkach. W obecnych czasach nieraz korzysta się z nowych technologii podczas śniadania, obiadu czy kolacji.

Reszta oświetlenia w kuchni jest opcjonalna. Warto zadbać o klimat dodając LEDy w szafkach lub pod nimi. Można doświetlić lodówkę (pod lub za). Oświetlenie dba o klimat wnętrza i samopoczucie mieszkańców domu, dlatego umniejszajmy jego ważności i dobrze dobierzmy lampy jak i osprzęt do naszej aranżacji. W świecie HagerHome wybór ułatwi nam system one.platform, dzięki któremu możemy zamontować osprzęt a wykończenie (ramki, klawisze, gniazdka) dobrać i wymieniać w zależności od naszych preferencji.