Miejsce dla niemowlaka

[fb_button]

Gdy rodzina nam się powiększa, zaczynamy się zastanawiać nad bezpieczeństwem naszego domu oraz możliwościami aranżacyjnymi. Kiedy maluszek przyjdzie na świat nie będziemy mieć czasu na aranżowanie sypialni czy pokoju dziennego, dlatego warto to zrobić jeszcze przed porodem. Co jest ważne dla małego dziecka w naszym mieszkaniu?

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo stoi na pierwszym miejscu w każdej aranżacji, szczególnie gdy do czynienia mamy z maluszkiem, który w wieku kilku miesięcy zaczyna interesować się otoczeniem. Wkładanie paluszków do gniazdek kontaktowych czy włączanie i wyłączanie światła to tylko niektóre niebezpieczne zabawy, które sprawiają mu radość – a rodzicom przysparzają siwych włosów na głowie. W pokoju gdzie będziemy na co dzień przebywać z maleństwem warto zatem zabezpieczyć kontakty a włączniki powinny być na takiej wysokości, aby maleństwo do nich bezpośrednio nie dosięgało. 

Kontrast

Małe dzieci na początku swojego życia rozróżniają tylko kontrastowe kolory. Interesują ich intensywne barwy i ruszające się przedmioty – dlatego montujemy na łóżeczkach różnego rodzaju karuzele a na lampie odblaskowe akcesoria. Włączniki mogą tez być ciekawą alternatywą – czerwone lub różowe przyciągnąć wzrok a dziecko szybko nauczy się gdzie jest wejście do pomieszczenia.

Wygoda

Równie ważne co bezpieczeństwo dla dziecka, jest wygoda rodziców. Szczególnie matki, której dzień w większości wypadków polega na zajmowaniu się dzieckiem. Jeszcze przed porodem warto zastanowić się w którym miejscu w domu będzie maleństwo spać a w którym będziesz je karmić. W tym drugim warto mieć kontakt pod ręką chociażby do ładowania laptopa czy telefonu oraz lampkę której światło nie będzie zbyt intensywne. Przy łóżeczku natomiast nie powinno być tych rzeczy. 

Gdy na świat przychodzi mała istota, a drugi plan spada dekoracyjny aspekt mieszkania. Teraz liczy się wygoda i bezpieczeństwo, dlatego polecamy wam serię Berker R.1 — pełnowartościowy program o bogatym asortymencie i wygodnej różnorodności materiałów i funkcji. Eleganckie, płaskie obudowy dostępne konsekwentnie we wszystkich wariantach, począwszy od gniazda, a skończywszy na elementach obsługi KNX,