Minimalistycznie nie znaczy nudno

[fb_button]

Minimalizm to rozwiązanie dla osób, kochających proste, przestronne wnętrza. Króluje w nim porządek oraz niezachwiana harmonia. Kolory są stonowane, najczęściej w gamie bieli – szarości – czerni. Czasami w formie dodatku można spotkać inne kolory, ale zwykle jest to jedna barwa na całe pomieszczenie, która stanowi niejako odskocznię i element zwracający uwagę w pomieszczeniu. 

Obecnie styl minimalistyczny ma wielu zwolenników, którzy w domu chcą uciec od chaosu, pędu i gwaru codziennego życia. Jest to dla nich przestrzeń, w której odpoczywają zmysły, myśli się uspokajają a świat wydaje się być uporządkowany. W stylu minimalistycznym ważna jest przestrzeń, którą można uzyskać na różne sposoby w różnych pomieszczeniach. Czasami będzie to mała liczba mebli, czasami duże lustro które doda perspektywy i optycznie powiększy pokój, sypialnie czy salon. W większości pomieszczeń aranżowanych w stylu minimalistycznym, wykorzystany jest kolor biały jako bazowy – ta jasna barwa rozświetla pomieszczenie i sprawia wrażenie, że jest ono większe. Czarne pomieszczenia występują rzadziej, szczególnie gdy mówimy o tym kolorze jako dominującym. Najczęściej spotkać można czarne łazienki czy kuchnie. Szary natomiast, w każdym odcieniu, spotykany jest w każdym pomieszczeniu. Jest to kolor neutralny i bezpieczny, dlatego też lubiany przez fanów stylu minimalistycznego.

 

Kształty to oczywiście kwadraty, prostokąty i koła. Bez frezów czy udziwnień. Im prostsze, tym lepiej. Rezygnuje się nawet z klamek w drzwiach, oknach czy szufladach na rzecz prostoty i minimalizmu. Nie oznacza to jednak utrudnień. Rozwiązania dotykowe czy inteligentne sterowanie to spełnienie wszystkich wymagań aranżacji domu w stylu minimalistycznym. Aby urozmaicić nieco prostotę i surowość stylu minimalistycznego do wnętrza wprowadzić można kolor lub wzór. Jedna barwa – bardziej lub mniej intensywna, w formie dodatków ożywi przestrzeń natomiast dodanie do wnętrza wzorów np. kropek, trójkątów czy pasków doda pomieszczeniom energii. 

 

Proste rozwiązania, lecz z nutą charakterystycznych dla mieszkańców dodatków to idealne połączenie w aranżacji wnętrz wielkomiejskich mieszkań czy domów. Kiedy wracamy po pracy, zmęczeni, przytłoczeni i zniechęceni światem, mamy możliwość odetchnąć i nabrać dystansu w prostych i przejrzystych wnętrzach. Oczywiście ta prostota i minimalizm powinna być widoczna gołym okiem na każdym kroku, dlatego polecamy naszą serie Berker R.3 – proste kwadratowe ramki połączone z okrągłym klawiszem to dopełnienie minimalistycznego wnętrza salonu, jadalni, kuchni i łazienki.