Wnętrza z motywem

[fb_button]

Aranżacja wnętrz, pomimo że jest trudnym zadaniem samym w sobie, może sprawić nam więcej problemów gdy zdecydujemy się wykorzystać motyw przewodni np. z filmu czy bajki. Wówczas pokój może stać się magiczną krainą, ale też być przeładowanym, nie pasującym do siebie wnętrzem, w którym autor na siłę chciał upchnąć wszystkie akcenty z ulubionego tematu. Jak znaleźć zatem konsensus? To proste – mniej znaczy więcej. Jeśli chcemy we wnętrzu uwypuklić jakiś element, warto aby nie przytłaczały go inne rzeczy. Więc jeśli zdecydujemy się na motyw przewodni, powinnyśmy z rozwagą i cierpliwością dobierać elementy które będą go symbolizować.

 

W sypialni na przykład wystarczy odpowiednia fototapeta czy pościel w określonym motywie aby dopełnić wnętrze klimatem. Do tego drobne dodatki jak np. kształt klosza od lampy czy krzesła przy toaletce oraz np. kolekcja figurek z filmu czy bajki albo miniaturowy model okrętu gdy motywem przewodnim są właśnie statki, dopełnią wnętrze i nie potrzebne jest dokładanie większej ilości elementów. Kolorystyka wnętrza powinna być utrzymana zgodnie z wybranym stylem, nie warto robić kolorowego misz-maszu bo wówczas elementy motywu zagubią się w całej aranżacji. Warto wybrać neutralne kolory i proste kształty, które będą dobrze wyglądać przy różnego rodzaju motywach. 

W salonie również dodatki w formie mniej znaczy więcej wystarczą. Odpowiednie poduszki, elementy dekoracji na półkach, kolekcje przedmiotów czy obrazy lub fototapety to dobre rozwiązanie. Lepiej będzie wyglądać np. symbol batmana na ścianie niż fototapeta z głównymi postaciami połączona z kolorowymi poduszkami oraz dodatkami z motywem. Salon to też miejsce, które służy nie tylko nam, ale też przyjmujemy w nim gości. Dlatego ta przestrzeń powinna nawiązywać do motywu ale nie przytłaczać i być elegancka. Podobnie w kuchni i łazience- ścierki czy szklanki z motywem będą ok, lecz podświetlane, kolorowe szkło w motywie lalki barbie to już lekka przesada. 

Całość wnętrza dopełnią dodatki. Jeśli pokój aranżujemy w stylu o księżniczkach, pasować będzie seria Berker TS Crystal z kamieniem Svarowskiego. Jeśli będzie to motyw z batmana czy supermena, nowoczesny osprzęt Berker TS Sensor wpisze się w klimat nie tylko wyglądem ale też funkcjonowaniem. Jeśli natomiast motywem jest las, morze lub góry, to polecamy prostą lecz funkcjonalną serię Berker B.Kwadrat. Bez względu na to jaki motyw przewodni wybierzesz, pamiętaj o tym że mniej znaczy więcej i warto z rozwagą dodawać elementy dekoracyjne do aranżacji Twojej przestrzeni.